Koordinirana akcija lokalne zajednice u prevenciji i zaštiti od nasilja u porodici

000312 koordinirana akcija

Ciklus obučavanja predstavnika i predstavnica institucija u Rasinskom okrugu na temu nasilja prema ženama završen je u četvrtak, 31. marta seminarom Koordinirana akcija, na kojoj su se okupili predstavnici/e zdravstva, policije, socijalnih službi, lokalne vlasti i aktivistkinje za ženska prava iz celog okruga. Predavačice su bile Danijela Pešić i Nataša Jovanović iz Autonomnog ženskog centra Beograd.

Seminar je bio posvećen usklađivanju odgovora institucija na nasilje prema ženama i formiranju timova za bavljenje specifično ovim problemom u okviru svake institucije i na nivou opština.

Pomenute obuke realizovane su u okviru projekta Lokalne zajednice u Centralnoj Srbiji protiv rodno zasnovanog nasilja, koji podržava Fond Ujedinjenih nacija za eliminaciju nasilja prema ženama, a realizuje Udruženje žena Peščanik sa Mrežom braniteljki ženskih prava Rasinskog okruga.