Ka glasnijem NE nasilju nad ženama

15. oktobra 2010.

Od maja tekuće godine, uz pomoć Uprave za rodnu ravnopravnost Udruženje žena Peščanik u partnerstvu sa Savetom za ravnopravnost polova grada Kruševca realizuje projekat „Ka glasnijem NE nasilju nad ženama“.

Cilj projekta „Ka glasnijem NE nasilju nad ženama“ je doprinos unapređenju i zaštiti ženskih ljudskih prava i ravnopravnosti polova kroz podizanje kapaciteta lokalne uprave i predstavnika/ca institucija u opštinama Rasinskog okruga za borbu protiv seksualnog i rodno zasnovanog nasilja. Projekat će trajati 9 meseci, vredi 27 000 dolara i biće realizovan u partnerstvu sa Savetom za rodnu ravnopravnost i u saradnji sa organizacijama Autonomni ženski centar iz Beograda i Romano Alav iz Kruševca.

Projekat obuhvata dve grupe aktivnosti:

• seminari o seksualnom i rodno zasnovanom nasilju za predstavnice/ke Centra za socijalni rad, Policije, Opštinskog suda, Tužilaštva, Medicinskog centra, lokalne uprave i organizacija civilnog sektora U Rasinskom okrugu.
  • 6 tribina(po 1 u svakoj opštini okruga) o zakonodavnom okviru za poboljšanje položaja žena i unapređenje ravnopravnosti polova.