Obilićeva 50/2, 37000 Kruševac, Srbija

Radionice za višestruko marginalizovane žene

7. novembra 2019.

U okviru projekta “Žene Rasinskog okruga – ka efikasnijoj saradnji u lokalnoj zajednici u borbi protiv nasilja prema ženama“ koji Udruženje žena Peščanik implementira uz podršku Fondacije za mir i rodnu ravnopravnost Kvinna till kvinna, organizovane su dve radionice u selu Lomnica i naselju Bivolje.

Radioničarke, aktivistkinje Peščanika, Dana Jovanović i Milkana Pavlović informisale su učesnice o radu Udruženja žena Peščanik, SOS telefonu i  pravnom savetovalištu za žene koje trpe nasilje. Potom su govorile o samom problemu i vrstama nasilja, kao i o predrasudama kojima su žene u situaciji nasilja izložene. Učesnice su upoznate i sa postojanjem Mreže žena Rasinskog okruga

U nastavku radionica bilo je reči o Zakonu o sprečavanju nasilja u porodici, o obavezama institucija u obezbeđivanju zaštite ženama (Centra za socijalni rad, policije, tužilaštva, doma zdravlja i dr.).

Po završetku radionica učesnicama je podeljen informativni materijal.