Obilićeva 50/2, 37000 Kruševac, Srbija

Sastanak regionalnog centra u Kragujevcu

23. septembra 2019.

Proteklog vikenda 20-22. septembra održale smo sastanak regionalnog centra u Kragujevcu.

Učesnice su bile predstavnice iz Femine, Oaze sigurnosti, Alternativnog kruga i Peščanika.

Sastanak je počeo upoznavanjem učesnica sa procesom izrade i usvajanja novog pravilnika Mreže. Bilo je reči i o procesu izrade aplikacije kao i susretu sa donatorkama održanom 19. septembra. Potom se razgovaralo se o postignućima regiona u prethodnom periodu. Izlistani su aktivnosti i rezultati svih organizacija. Nakon toga smo napravile plan aktivnosti za budući period.

Diskutovalo se o aktuelnoj društvenoj situaciji i ulozi MŽPN, situaciji u ženskom pokretu, ženskoj solidarnosti. Učesnice sastanka su se složile da u pokretu treba raditi na jačanju solidarnosti, da žene treba podržavati principijelno bez obzira na razne pripadnosti i identitete, da treba raditi na senzibilizaciji i privlačenju mladih žena u pokret.

Na kraju sastanka snimljen je video materijal u cilju podrške Mariji Lukić, koji je objavljen na fejsbuk stranicama članica regionalnog centra i MŽPN.